Köpek Eğitmeni yada Köpek Eğitim Merkezi Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Köpek Eğitmeni yada Köpek Eğitim Merkezi Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Köpek Eğitmeni yada Köpek Eğitim Merkezi Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Köpek Eğitmeni yada Köpek Eğitim Merkezi Seçerken?

Sıkça Sorulan Sorulardan bir tanesi çiftlik eğitimimi yoksa yerinde köpek eğitimi mi tercih etmeliyiz sorusuna cevap olarak;

Temel İtaat ve İleri itaat olarak adlandırılan Türkiyede İkiye ayrılmış bu eğitimleri adlandırmak istersek Köpek İtaat Programları ya da Köpek itaat eğitimleri olarak adlandırılabilir.

İtaat Programları (Temel-İleri) olmak üzere bu programlar hem yeriniz de hemde merkezde başarı ile tamamlanabilir.

Alan Koruma Eğitimi yerinde eğitim olarak yapılmalıdır.

Koruma eğitimleri beklentiye göre merkezi veya yerinde köpek eğitimi olarak nadir durumlar da düzenlenebilir, fakat düzenli ve sık çalışma için çiftlik yada eğitim merkezi tercih etmeniz daha doğru olacaktır.

Şov Eğitimleri,Sosyal Köpek Sınavları yada diğer eğitimler ve sınav hazırlıkları için mutlaka iyi bir eğitim merkezi seçilmelidir.

İtaat programlarında çiftlik eğitimi seçmeniz durumunda yapacağınız haftada 1 gün çalışma kesinlikle yetersizdir, köpeğinize doğru hakimiyeti kurabilmeyi öğrenmek ve onu yönlendirip daha sağlıklı iletişim içerisinde mutlu anılar biriktirebilmek için en az 8 kere profesyonel bir eğitmen eşliğinde çalışma yapmanız gerekmektedir.

Yerinde köpek eğitimlerinde ise haftada 3 gün en az 1,5 saat eğitim çalışması yaparak min. toplamda 20 saat ders almanız gerekmektedir.

Yerinde eğitimlerde sadece evde çalışma yapılamaz,Çalışma ve köpek eğitim programı kesinlikle çoğunluk olarak dışarıda olmalıdır.

Köpek Eğitmeni Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Köpek eğitmeni adayınınızın serfitikalarını sorunuz. 

Köpek eğitmeni adayınızın daha önceki çalışmalarına ve referanslarına mutlaka bakınız. 

Köpek eğitmeni adayınızın bilgisine, tecrübesine ve köpeğinize yaklaşım şekline dikkat ediniz. 

Köpek eğitmeni adayınızın sosyal medyasını ve hesaplarını inceleyiniz. 

Köpek eğitmeni veya eğitim merkezi seçerken ücrete asla takılı kalmayınız. 

Köpek eğitimine karar vermeden önce bir çok aday ile görüşünüz ve sektörü araştırınız. “Köpeğinizi bir günde düzeltirim,Bir saatte ona patronun kim olduğunu gösteririm”,gibi söylemlerde bulunan kişilerden uzak durunuz, köpek eğitimi sabır ve devamlılık isteyen ciddi bir iştir, amatör kişiler tarafından yapılan baskı teknikleri veya aparatların yanlış kullanımı köpeklerde kaygı bozukluklarına yol açmaktadır.

 

Köpek Eğitim Merkezi Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Köpek Eğitim Merkezinin içerisinde köpeğinizin kalacağı yeri mutlaka görünüz.

Yapılan Eğitim Çalışmalarını ve aktif eğitimde olan köpeklerin eğitimlerini ve eğitim içeriklerine bakınız.

Köpeğinizin eğitimini verecek olan kişi ile birebir görüşüp detayları ve beklentileriniz ile ilgili görüşme yapınız.

Asla tek yere takılı kalmadan bir çok eğitim merkezini mutlaka geziniz, personellerin yaklaşımına iş disiplinine müşteri referanslarına ve hatta içerideki köpeklerin kilolarına ve tüylerine mutlaka bakınız.

Eğitim merkezi seçerken bölge olarak yada ücret olarak seçim yapmayınız.

Köpek eğitim merkezi arayışı içerisinde iken mutlaka köpek eğitmenleri ile yapacağınız görüşmelere ve tanışmalara köpeğinizle ilgili soruları hazırlayıp eğitmenlerin cevaplarını toplayıp analiz ediniz. Kafanız biraz karışacaktır, bu durumda ise köpek eğitmeninizin yada eğitim merkezinin size verdiği vaatleri; köpek eğitim merkezinin köpek eğitimi videolarını izleyerek tercihde bulunmanız durumunda kendiniz için kolaylık yaratabilirsiniz.

 

Daha detaylı bilgi için bizler ile iletişime geçebilirsiniz.

————

 

Köpek Eğitmeni Mert Kaşoğlu

web tasarım ajansı iletişim web tasarım ajansı iletişim