Aktör Köpek (Dizi, Film,Video, Fotoğraf)

Aktör Köpek (Dizi, Film,Video, Fotoğraf)

Aktör Köpek (Dizi, Film,Video, Fotoğraf)

Aktör Köpek (Dizi, Film,Video, Fotoğraf)

Köpekler farklı amaçlar için eğitilir. Bazı köpek sahipleri kendileri ve ailesi için koruyucu bazı köpek sahipleri de sadece arkadaş olarak bir köpekleri olsun ister. Film ya da dizilerde gördüğümüz ve oyunculuğuna hayran olduğumuz köpekler de vardır. Bu tür köpeklerin de filmde oynamadan önce bir eğitimden geçirilmeleri gerekir.

İtaat eğitimi, köpek eğitiminde en çok zorlanılan konulardan birisidir. Aktör köpek eğitiminde ise daha farklı bir yeri vardır. Aktör köpek olarak eğitilecek olan köpeklerin sadece itaat etmesi değil gereken yerde gereken tepkileri de vermeleri beklenir. Farklı köpek eğitim biçimleri hakkında bilgi almak ve aktör köpek eğitiminde yardım almak için bizler ile iletişime geçebilirsiniz.

Her Köpek Aktör Köpek Olabilir mi?

Uzman ve profesyonel bir eğitimci tarafından eğitilir ve tamamen sosyalleşebilirse her köpek cinsi aktör köpek olarak eğitilebilir. Bunun için eğitimcinin çekim sırasında köpeğin yanında olması da gerekebilir ve köpek kalabalık bir çekim ortamında istenen davranışları sergileyebilir.

Köpekler tam olarak sosyalleşmezse aktörlük yapamaz. Tam anlamıyla sosyalleşmeleri için de belirli bir eğitim sürecinden geçmeleri gerekir. Farklı cinslerin nasıl bir eğitim alması gerektiği konusunda ancak uzman ve deneyimli bir eğitmen karar verebilir.

Köpeklerin Eğitim Süreci

Köpeklerin eğitim süreci farklı aşamalardan oluşur. Öncelikle sahipleri ve kendi aralarında sağlıklı bir ilişki kurulması gerekir. Köpek sahibine tamamen güvenmeli ve onun kendisinin lideri olduğunu hissetmelidir. Köpekler bir lidere ihtiyaç duyar. Bu da onların doğalarının gerektirdiği bir sonuçtur. Bu yüzden sahiplerinin onlara kendine güvenen ve kendinden emin bir tavır sergilemeleri gerekir. Öte yandan köpekler sevgiye ve ilgiye de ihtiyaç duyar.

Fiziksel ihtiyaçlarının yanı sıra bu ihtiyaçları tam olarak karşılanmadığı sürece koruma köpek eğitimi ya da aktör köpek eğitimi gibi bir sürecin tamamlanması mümkün değildir. Bir köpeğin aktör olması için herhangi bir cinsten olması gerekme, ama belli davranış kalıplarını ve sosyalleşmeyi öğrenmesi gerekir.

Aktör Köpekler Nelere İhtiyaç Duyar?

Fil ve dizi setleri yapısı gereği kalabalık ve stresli ortamlar olabilir. Köpeğin ilk andan itibaren bu ortama alışması için gerekli olan şartlar sağlanmalıdır. Köpeğin sahibinden ziyade eğitimcinin de set ortamında bulunması gerekebilir. 

Sette onu rahatsız edecek bir şey ya da bir insan bulunmamalıdır. Köpeklerin neden rahatsız olacağı her zaman fark edilmeyebilir. Bunu ancak deneyimli ve profesyonel bir eğitimci anlar.

❗️Bu yüzden eğitimcinin sette bulunması önemlidir!

--

Daha detaylı bilgi,temin yada eğitimi için bizler ile iletişime geçebilirsiniz.

web tasarım ajansı iletişim web tasarım ajansı iletişim