Bilmeniz Gerekenler

Sık Sorulan Sorular

En çok merak edilen soruları sizler için uzmanlarımız cevapladı !

Profesyonel Eğitmenlerimiz tarafından köpeğinizin ihtiyacı olan en doğru eğitim verilmektedir. Ancak temel eğitimlerimiz arasında itaat, ileri itaat, tuvalet, sosyalleşme eğitimi gibi birçok eğitim bulunmaktadır.

Köpek Eğitimlerimiz %100 Garantilidir.

Köpeğiniz eğitilirken Alman-Ekolü kullanılmaktadır. Köpeğiniz ve sizler için en iyi eğitim ve öğrenim sistemini profesyonel eğitmenlerimiz ile birlikte seçebilirsiniz.

Köpek eğitmeni adayınınızın serfitikalarını sorunuz. Köpek eğitmeni adayınızın daha önceki çalışmalarına ve referanslarına mutlaka bakınız. Köpek eğitmeni adayınızın bilgisine, tecrübesine ve köpeğinize yaklaşım şekline dikkat ediniz. Köpek eğitmeni adayınızın sosyal medyasını ve hesaplarını inceleyiniz. Köpek eğitmeni veya eğitim merkezi seçerken ücrete takılı kalmayınız. Köpek eğitimine karar vermeden önce bir çok aday ile görüşünüz ve sektörü araştırınız. “Köpeğinizi bir günde düzeltirim,Bir saatte ona patronun kim olduğunu gösteririm”,gibi söylemlerde bulunan kişilerden uzak durunuz, köpek eğitimi sabır ve devamlılık isteyen ciddi bir iştir, amatör kişiler tarafından yapılan baskı teknikleri veya aparatların yanlış kullanımı köpeklerde kaygı bozukluklarına yol açmaktadır.

Temel itaat eğitimi itaat eğitimlerinin başlangıç seviyesidir. Köpek Temel itaat eğitiminde ana hedef köpek sahibi ve köpeğin arasındaki iletişim ağını oluşturup iletişimi en üst seviyeye ulaştırmaktır. Kalabalık ortamda sol diz hizanızda yerleri koklamadan sizi çekiştirmeden size bakarak yürümeyi öğrenir, yürüyüş esnasında sizinle bir vücut olur.Kediye,köpeğe,insana veya dikkat dağıtıcı bir durumda yürüyüşü bozmaz. Hayır Odak (Focus) Yürü Kal Otur Yat Bekle Ayakta-Bekle Otur-Bekle Yat-Bekle Komutlarını öğrenir, sözlü,bedensel uygular. Yeteri sayıda antrenman tekrarı ile komutlarınızı sezgisel olarakta kullanabilirsiniz.

İleri itaat programında hedeflenen köpeğinizi tasmasız gezdirmek demek değildir; ileri itaat programımızdaki ana hedef köpeğiniz ile beraber iken sevk kayısı kullanmaksızın hakimiyet kurmak ve iletişimi güçlendirmek için uygulanan bir programdır. İleri seviye itaat programında, köpeğinizin temel itaat eğitimi içeriğini tasmasız olarak yerine getirmesiyle beraber komutların hepsi geliştirilmektedir. Bu programa köpeğinizin dahil olabilmesi için öncesinde Sevk Tasmalı İtaat Eğitimi alması gereklidir. Gel(Size doğru gelirken yavaşlatıp hızlandırabilirsiniz veya olduğu yerde tekrar durdurup komut verebilirsiniz) Git(Yönlendirme) Odak (Focus) Yürü(İsteğe göre özel refleksler kazandırılabilir.) Kal(Ayakta Kal) Otur(Yürürken Otur+200mt karşıdan tasmasız oturuş) Yat(Yürürken Yat+250mt karşıdan tasmasız yatış) Bekle(Süresi artar) Ayakta-Bekle Otur-Bekle Yat-Bekle -- -Köpek idarecisinin isteği üzerine köpeğe karakterine uygun özel komutlar öğretilebilir. -Köpek idarecisinin isteği üzerine köpeğe engel atlama veyahut ekstra bir parkur öğretilebilir. -Tüm komutları tasmasız bir şekilde dağınık halde iken 250mt,450mt aralığında yerine getirmesi hedeflenmektedir.

Köpeğinizin havlaması oldukça doğal bir davranıştır fakat istenmeyen zamanlardaki havlama rahatsızlığa sebebiyet veriyorsa bu durumun aşırıl ılık halinde yönlendirmesi sağlanabilir.

Köpeğiniz ile beraber dışarıda gezerken hedeflenen amaç köpek tuvalet eğitimi veya tuvalet ihtiyacı değil ise onunla beraber tek vücut olarak yaşam sürmek istiyorum diyorsanız köpek itaat eğitimi paketlerinden faydalanmak zorundasınız, yada köpeğinize bu eğitimleri verebilirsiniz.Unutmayın ki köpeğinizle beraber kaliteli bir yaşam içerisinde olmak istiyorsanız doğru iletişim frenkansında olmak kaçınılmazdır, köpeğinizin beklentisini,meraklılığını sizler tamamlayabilirsiniz.

Yerinde köpek eğitimi çiftlik eğitimlerinden farklı olarak köpeğiniz yatılı kalmadan sizlerin yaşam alanında, kalabalık ortamlarda, her gün yürüyüş yaptığınız güzergâhta ve onun dikkatini dağıtabilecek birçok mekân ve kapalı alanlarda verilmektedir. Onunla beraber birebir yaşayacağınız birçok noktada uzmanımız ile beraber köpeğinize doğru hâkimiyeti kurmak için gerekli teknik çalışmalar ve mental aktiviteler içerisinde bulunacaksınız.

web tasarım ajansı iletişim web tasarım ajansı iletişim