Köpek Eğitimi Nedir

Köpek Eğitimi Nedir

Köpek Eğitimi Nedir

Köpekli Yaşama Başlarken Eğitim Serüveni!

Köpek Eğitimi Nedir?

Köpek Eğitimi;Beklentiler veya Problemler doğrultusunda bir amaç için köpeğe uygulanan; pozitif veya negatif köpek eğitim metodları ile belirli standartlar doğrultusunda yürütülen öğretim süreçleridir.

“Köpek eğitimi hiçbir zaman sonuç değil,her zaman için bir süreçtir.”

Yeni bir köpek aldınız, yavru tuvalet eğitim çiti içerisinde tutmaya başladınız,düzenli sağlık kontrolüne gidilen veterinerizden eğitim ipuçları duymaya başladınız, instagram üzerinde ki köpek hesaplarının bile köpek eğitmeni ruhuna büründüğünü hissettiniz, evet tamda şu an yanlış yoldasınız..

Yönünüzü sosyal medyaya çevirdiniz, İnstagram üzerinden önünüze düşen sponsorlu gönderiler; (köpeğinizin eğitmeni olmak istemez misiniz?, online eğitim ile köpek eğitimi) daha çok reklam ve daha çok reklam..

“Doğru uzman,doğru köpek demektir!”

Kafanız çok karıştı her kafadan bir ses yükselmeye başladı yavrunuzda ev içerisinde sizlerden yönlendirme bekliyor!

Yavrunuz henüz 2-3 aylık bir bebek ise, onunla beraber sadece ve sadece bir yavru uyum eğitimi süreci yönetebilirsiniz.Bu süreçte yavrunuzun aşıları tamamlanmadığı için bir köpek eğitim çiftliğine vermek imkansızdır.

Köpeğin eve geldiği ilk anda, profesyonel bir köpek eğitmeni eşliğinde, köpek tuvalet alışkanlığı konusundaki doğru adımları,düzeni yönetip ona basit yavru köpek eğitimi komutlarını kazandırarak ev içerisinde ortak dilde buluşabilir, şehir hayatına başlamadan önce; (köpekli yaşam,sosyal köpek nasıl yetiştirilmeli) gibi bir takım basit ipuçlarını köpeğiniz için sizlere profesyonel danışmanlık sağlayan köpeğinizin karakteristik yapısını analiz eden köpek eğitmeninizden köpek eğitimi kazanımlarına ve en doğru bilgi kaynağına ulaşım sağlayabilirsiniz.

“Mutlu yarınlar için en doğru uzmanı seçin.”

Köpeğiniz ile şehir hayatına hazırlanırken!

Küçük yavrunuzun, aşıları tamamlandı, yavru köpek eğitimi süreci tamamlandı; ve artık dış mekan süreci sizleri beklemekte, bu noktada neler yapılmalı? 

-Sosyalizasyon; çok kilit bir söylem, yürürken teyzelerin,ablaların pet market sahibi abilerin ağzında sürekli farklı fikirler ile kafanızı karıştırdığı o sihirli kelimelerden sadece biri ve önem olarak köpeğin hayatının bir çok alanına etkisi olan kilit konu..

Köpeğinizin herkese aşk dolu koşması sosyalizasyon değildir, köpeğinizin tasmasız ve kontrolsüz olarak insanları ısırmıyor olması sosyalizasyon değildir. Bu konuda daha önce tecrübeniniz yok ise mutlaka bir profesyonel desteği almalı, dış mekanda hayatın olağan akışında gelişen durumlara karşılık köpeğinizi doğru şekilde hazırlamalısınız. 

Köpek Eğitiminde İtaat Eğitimlerinin başlangıç seviyesi olan, Temel İtaat Eğitimi komutlarına hakim olmak, koşulsuz şartsız köpeğiniz ile beraber uygulayabilmek sorumlu bir sahip olmanın en temel parçasıdır. Bu aşamada hedeflenen; maksimum iletişim, dikkat dağıtıcı ve stres altında köpeğinizi yönetebilme becerisi, ve sahip olmaktan çok yol gösterici idare edici yani idareci olabilmektir.

“Köpek eğitimi ciddi bir iştir, bilgi birikimi ve tecrübe gerektirir.Kişiler tarafından uygulanan baskılama teknikleri ve yanlış sürüş teknikleri köpeklerimizde kaygı bozukluğuna yol açmaktadır.“

Köpek Eğitmeni | Mert Kaşoğlu

--------------------

Köpek Eğitmeni seçerken nelere dikkat etmeliyiz adlı rehberimize tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Diğer yazılarımıza ve Rehberlerimize blog kısmından ulaşabilirsiniz.

 

 

 

web tasarım ajansı iletişim web tasarım ajansı iletişim